Rodáci a osobnosti

Pavol Jánoš
Vzácny kalinovský rodoľub, zanietený regionálny etnograf, historik, spisovateľ, profesionálny a ochotnícky herec a režisér. Venoval sa tiež dizajnu, archívnictvu a archeológii.

Ladislav Gandl
Významný slovenský výtvarník, autor viacerých monumentálnych prác, maliar, protifašistický bojovník, zaslúžili umelec.

Ing. Pavol Hronec
Narodil sa v roku 1948 v Kalinove – Hrabovo. ZŠ vychodil v Kalinove, SVŠ v Lučenci. Vysokú školu ekonomickú vyštudoval v Košiciach a stal sa ekonomickým inžinierom. Na tej istej VŠ potom pracoval ako odborný asistent. Neskoršie pracoval vo východoslovenských hydinárskych závodoch ako ekonomický námestník.

Ing. Milan Cerovský, generál
Narodil sa 10. októbra 1949 v Kalinove. Základnú školu vychodil v Kalinove, potom navštevoval vojenskú školu Jána Žišku v Bratislave. Vojenskú akadémiu – fakulta veliteľsko-organizátorská absolvoval v Brne (postgraduálne štúdium). Zúčastnil sa aj na vyššom akademickom kurze Generálneho štábu na VA v Brne.

PhDr. Stanislav RADIČ
PhDr. Stanislav RADIČ, narodený 7.5.1955 v Lučenci. ZŠ vychodil v Kalinove, kde prežil svoje detstvo, na ktoré veľa spomínal aj neskoršie vo svojich vystúpeniach v kabaretoch.

Ján Rakytka - fotogaléria
Narodil sa 2. januára 1960 v Lučenci. Detstvo prežil v neďalekom Kalinove. Od roku 1975 študoval v Prahe, pretože

PAMIATKA ZOSNULÝCH
Práve som sa nadchýnala krásou našich cintorínov v obci. Nádherne vyzdobené hroby kvetmi, osvietené sviečkami a kahancami.
Každý, kto len môže a vládze, príde v tento deň k hrobu svojho mŕtveho dať mu úctu, spomienku...

«      1   |   2   |   3      »      

Počasie:

Kurzový lístok