Akcie

STOLNÝ TENIS - EXTRALIGA JUNIOR 2014

     Dňa 26.1.2014 usporiadal STK Lučenec- Kalinovo tretie kolo extraligy dorastu v stolnom tenise. Na domácej pôde v telocvični ZŠ s MŠ Kalinovo, privítal družstvá z Nitry A, Nitry B, Košíc, Topoľčian, Rožňavy.

     Podľa aktuálnej tabuľky boli favoritmi hráči z Nitry. Domáce družstvo však Nitru A poriadne potrápilo, keď vyhrávalo až 4:1.Domáca jednotka I. Péter, porazil hosťujúcu jednotku Patrika Vlacušku, čo rozhodlo o sľubnom vedení pre domácich. Záver zápasu však domáci nezvládli, keď hosťujúca trojka porazila našu dvojku aj trojku a tiež naša jednotka I. Péter prehral s hosťujúcou dvojkou 2:3 .Hostia tak otočili zápas a rázom vyhrávali 5:4,na poslednú dvojhru nastúpil mladší brat Ingemara, Niklas Péter proti hosťujúcej trojke Gašparíkovi. Prvé dva sety prebiehali v réžii nášho hráča, ale ďalšie dve koncovky zvládol lepšie hráč z Nitry a nasledoval piaty set, v ktorom sa Niklas ujal sľubného vedenia 3:0, ale na veľké prekvapenie a po nevynútených chybách nášho hráča sa stav zápasu otočil na hrozivých 3:9. Niko však ešte zápas zdramatizoval, keď dotiahol na 7:9, ale následne po time oute, ktorý zobral hosťujúci tréner si už hráč z Nitry udržal náskok a urobil pre hostí víťazný šiesty bod. V ďalšom priebehu porazili naši hráči Topoľčany 6:2 a Nitru B 6:4. V poslednom kole sa naši chlapci stretnú s Holíčom, Devínskou novou Vsou a s Trnavou. V tabuľke nám patrí štvrté miesto, ktoré ako posledné zaručuje účasť v play off, takže kľúčový bude posledný zápas s Trnavou. Veríme ,že sa chlapcom podarí postúpiť do play off, kde zabojujú o majstra SR. V minulom ročníku získali strieborné medaile, takže máme čo obhajovať, aj keď je to veľmi ťažké pri vyrovnanosti družstiev a hlavne kvalite, keďže veľa z týchto juniorov už hrá aj seniorské prvé ligy dokonca aj extraligu.

     Na záver chcem poďakovať sponzorom, obci Kalinovo, ZŠ s MŠ Kalinovo, p.Melicherovii, fy.POPLACH.SK a p.Brablecovi za vynikajúce podmienky, ktoré už dlhodobo robia a pomáhajú nášmu klubu na všetkých podujatiach.

Miroslav Kačáni

Výsledkový servis kompletného kola
:

Turnaj v Kalinove:
Rožňava – Topoľčany 0:7 (P. Bučko a Mikuš 2,5, R. Bučko 2)
Lučenec/Kalinovo – Nitra A 4:6 (I. Péter 2,5, Dubec 1,5 – P. Vlačuška, Gašparík a Kalužný 2)
Lok. Košice – Nitra B 2:6 (Kopányi 2 – Brat 3,5, Špánik 1,5, Turek 1)

Rožňava – Nitra A 1:6 (w.o. 1 – Kalužný 2,5, Gašparík 2, P. Vlačuška 1)
Lučenec/Kalinovo – Nitra B 6:4 (I. Péter 3,5, Dubec 1,5, N. Péter 1 – Špánik a Brat 2)
Lok. Košice – Topoľčany 5:5 (Kopányi a Zelinka 2,5 – R. Bučko 3, Mikuš a P. Bučko 1)

Rožňava – Nitra B 0:7 (Špánik a Brat 2,5, Turek 2)
Lučenec/Kalinovo - Topoľčany 6:2 (I. Péter 2,5, Dubec 1,5, N. Péter 1,
w.o. 1 – R. Bučko a Mikuš 1)
Lok. Košice – Nitra A 1:6 (w.o. 1 – Gašparík a Kalužný 2,5, P. Vlačuška 1)

Tabuľka:

 
 
 
Ingemar Péter /Lučenec - Kalinovo/
 
Patrik Vlacuška /Nitra A/

Počasie:

Kurzový lístok