Streľba

Majstrovstvá Slovenska 2013

Dve striebra a jeden bronz z majstrovstiev Slovenska pre Kalinovo.

V piatok, 5.apríla 2013, sa uskutočnili v športovej hale INFINITY v Košiciach majstrovstvá Slovenska v streľbe zo vzduchových zbraní. Už po piaty krát za sebou sa ho zúčastnili aj žiaci ZŠ s MŠ Kalinovo. V hale basketbalistiek Good Angeles nás reprezentovali družstvá mladších a starších žiakov. V doterajších vystúpeniach sme získali jednu striebornú medailu zásluhou našej bývalej žiačky Veroniky Vargovej.
Naši strelci si uvedomovali dôležitosť tohto podujatia a určitých šancí na dobré umiestnenie vyplývajúcich z výsledkov dosiahnutých na MK a preto sa rozhodli pripravovať aj v čase Veľkonočných prázdnin. Odmenou im boli medailové umiestnenia a z nich vyplývajúca obrovská radosť .Veľa sme si sľubovali najmä od mladších žiakov, ktorí svoj výborný výkon pretavili do striebra. Nečakané, ale o to zaslúženejšie, sú bronzové medaily starších žiakov.
Krásny úspech zaznamenala Veronika Vonderčíková, ktorá svojím najlepším osobným výkonom získala striebornú medailu.
Veľkú smolu mala naša športová hviezda Laura Cabanová, ktorá mala rozbehnutú súťaž na prvé miesto, avšak pokazený lapač brokov, ktorého oprava trvala osem minút Lauru vyviedol z miery a pripravil ju o titul Majsterky Slovenska.
Všetky zúčastnené družstvá boli zaradené do súťaže O Cenu prezidenta. Do nej sa započítali všetky dosiahnuté výsledky. Naša škola potvrdila účasť ku slovenskej špičke, keď obsadila 2.miesto, za ktoré dostala dve vzduchovky.


Družstvo mladších žiakov-850 b -2.miesto

Cabanová Laura-285 b -5.miesto
Púpala Matej -282 b -11.miesto
Kušpál Slavomír-283 b -9.miesto

Družstvo starších žiakov -845 b -3.miesto

Vonderčíková Veronika -286 b -2.miesto(ml.ž.)
Golčiter František -280 b -7.miesto
Gombalová Júlia -279 b -9.miesto

Počasie:

Kurzový lístok